PIANISTID 2022

Hans-Otto Ehrström

Hans-Otto Ehrström on klaverit õppinud Sibeliuse akadeemias ja Lyoni konservatooriumis, kiitusega soolodiplomi omandas ta 1998. aastal. Ta on olnud Soome kõigi suuremate lauluvõistluste ametlik klaverisaatja ning on koos oma Lied’i-partneriga võitnud Pentti Koskimiesi nimelise Lied’i konkursi.

Aastatel 1998–2000 oli Hans-Otto Ehrström Zürichi rahvusvahelise ooperistuudio repetiitor. Alates 2000. aastast on ta töötanud samal ametikohal Soome rahvusooperis, kus ta on olnud ka abidirigent, ning alates 2003. aastast Savonlinna ooperifestivalil.

Esinemised soolo-, kammer- ja Lied’i-repertuaariga on viinud Hans-Otto Ehrströmi enamikesse Euroopa riikidesse ning Venemaale, Gröönimaale, Iisraeli ja Jaapanisse. Ta on erinevates koosseisudes salvestanud nii raadiole kui ka televisioonile Soomes, Ungaris ja Horvaatias ning teda saab kuulata plaadil saatmas Kuula, Schuberti, Mussorgski, Sibeliuse jt laule.

Tuleval suvel asub Ehrström tööle Viini riigiooperis.

Ave Wagner

Ave Wagner on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia prof Ivari Ilja klaveriklassis ja omandanud magistrikraadi saateklassi erialal prof Helin Kapteni juhendamisel. Magistriõpingute raames täiendas ta end kahe aasta jooksul Lyoni konservatooriumi saateklassi osakonnas prof Monique Mathon’ ja prof Michel Tranchanti juhendamisel prantsuse vokaalmuusika ja ooperi alal. Ta on osalenud Dalton Baldwini, Helmut Deutchi, Hartmut Hölli, György Kurtági ja Yo-Yo Ma meistrikursustel.

Aastatel 2000–2004 töötas Ave Wagner Lyoni rahvusooperis külalisrepetiitorina ning andis regulaarselt kontserte Lyoni ooperistuudio lauljatega. Aastatel 2004–2019 oli Wagner Genfi konservatooriumi lauluosakonna vokaal-coach ja kontsertmeister ning tunnustatud laulja ja dirigendi Nathalie Stutzmanni assistent. Ta on lühiajaliselt töötanud ka Berni Kõrgema Muusika- ja Kunstide kooli ooperistuudio filiaalis Biennis. Alates 2001. aastast töötab Wagner Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi ja vokaalansambli õppejõuna ning ooperistuudio muusikalise juhendajana.

Ta on saatnud paljude lauljate meistrikursusi, teiste hulgas Patricia Petibon, Nathalie Stutzmann, Edda Moser, Teresa Berganza, Leontina Vaduva, Sergei Leiferkus, Vladimir Chernov , Olga Guryakova, Vladimir Matorin, Hedwig Fassbender, François Le Roux, Jean-Paul Fauchecourt, Robert Tear, Ingrid Kremling, Danielle Borst, Gilles Cachemaille , Marie Devellereau, Sylvie Brunet, Cynthia Makris, Chen Reiss, Luisa Castellani, Alain Garichot. Teda seob pikaajaline koostöö Sonya Yoncheva, Benjamin Bernheimi ja Jaakko Ryhäneniga, lisaks Ain Angeri, Aile Asszonyi ja paljude teistega.

Ave Wagner on andnud kontserte Eestis, Lätis, Poolas, Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias ja Šveitsis. Ta on olnud klaverisaatja rahvusvahelistel laulukonkurssidel ning tegutsenud erinevate ooperitruppide töös.

Alates käesolevast hooajast on Ave ka Rahvusooper Estonia pianist-repetiitor.

Auli Teppo

Auli Teppo on üks Eesti noorema põlvkonna silmapaistvamaid pianiste, kes kogus tuntust populaarse telekonkursi „Klassikatähed“ esimese hooaja saadetes. Ta alustas muusikaõpinguid Aruküla huvialakeskuses „Pääsulind“ ning jätkas Tallinna muusikakeskkoolis Martti Raide juhendamisel. 2017. aasta kevadel omandas ta bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Peep Lassmanni juhendamisel, praegu jätkab samas magistriõpinguid. Teppo on end täiendanud Viini muusika ja kunsti eraülikoolis ning erinevatel meistrikursustel (Klaus Sticken, François Killian, Robert Rozek, David Aronson jpt).

Auli Teppo on 2017. aasta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri instrumentaalsolistide konkursi võitja, pälvinud finalisti diplomi konkursil „San Dona di Piave City“ Itaalias, eripreemia väljapaistva esinemise eest VIII Eesti pianistide konkursil, I koha ning eripreemia IX vabariiklikul instrumentaalkontsertide konkursil Narvas jm.

Auli Teppo on soleerinud koos mitmete orkestritega, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Narva Linna Sümfooniaorkester ning Läänesaarte Kammerorkester. Ta on esinenud mitmel pool maailmas, sh Austrias, Itaalias, Šveitsis, Portugalis, Poolas, Venemaal ning USA-s. Ta on ka aktiivne kammermuusik ning esineb sageli koos ooperilauljatega. Tallinna Filharmoonia ning Tallinna Tantsuteatri koostööprojektis Ikoonid. Pärt” (2015), esitas Auli Teppo kogu Arvo Pärdi klaverimuusika. Samuti osales ta 2017. aastal lavastuses „Ikoonid. Rahmaninov“. Teppo on Rahvusooper Estonia orkestri ja koori pianist.